Výrobky · 22. 4. 2023

Menstruační kalhotky jako komfortní řešení menstruace

V dnešní době mají ženy při menstruaci na výběr z několika druhů menstruačních pomůcek, které mohou zvolit pro svou ochranu. Zatímco několik století zpět byla menstruace problém, který byl pro spoustu žen vyloženě nehygienický, dnes už existují takové vymoženosti, že si každá žena může bez obav vybrat to, co je pro ni nejpohodlnější a dopřát si tak během menstruace komfortu, o kterém se ženám v dřívějších dobách ani nezdálo. Jako příklad můžeme uvést menstruační kalhotky, tedy vynález, který se k nám dostal až v tomto století. Kalhotky jsou velmi pohodlnou formou menstruační pomůcky, kterou si zamilovalo mnoho žen.

kalhotky

Jejich hlavní kouzlo spočívá v tom, že fungují prakticky stejně jako běžné spodní prádlo, a tudíž se ženy necítí nijak omezovány. Pokud netrpíte na příliš silnou menstruaci nebo ji nedoprovází nepříjemné bolesti a podobně, je možné, že díky kalhotkám často i zapomenete, že nějakou menstruaci vůbec máte. Kalhotky si jednoduše natáhnete jako jakékoliv jiné spodní prádlo a můžete fungovat. Kalhotky se vyrábí v různých tloušťkách, takže i pokud máte silnější menstruaci, nepředstavuje to žádný problém. V prádle je zakomponovaná absorpční vrstva, která vsákne menstruační krev tak, že vás udrží v čistotě a nebudete pociťovat nežádoucí vlhkost.

kalhotky

Měnění prádla záleží na síle vaší aktuální menstruace, ale můžeme obecně říct, že kalhotky můžete bez obav nosit asi tak 8 hodin. Poté je třeba si dát jiné. Z toho důvodu, že potřebujete prádla více, se pořizovací cena menstruačních kalhotek může zdát vyšší, nicméně je to jen počáteční investice. Když se o kalhotky staráte dle návodu výrobce, vydrží vám dlouhé měsíce, během kterých nebudete muset utrácet za žádné jiné menstruační pomůcky. Navíc nezapomeňte na to, že kalhotky jsou daleko šetrnější k životnímu prostředí, než například vložky nebo tampóny.