Peníze · 24. 4. 2023

Dostatek není samozřejmost

V lidském životě se ledacos neobejde bez dostatku peněz. A dá se říci, že je ten, kdo dost peněz nemá, ztracený. Zejména pokud je dotyčný soukromým podnikatelem. A to z toho prostého důvodu, že podnikající lidé potřebují peníze nejenom pro zajištění své vlastní obživy, ale i pro podnikání, které je má živit a které se bez investic také neobejde.

Když není dost peněz, nedá se prostě ani podnikat. Což je ale pochopitelně problém, protože je to právě podnikání, co má soukromníky živit. A kdo si nevydělá na to, aby se jeho firma udržela nad vodou, ten si přece nevydělá ani na sebe. A protože nelze bez peněz vyžít, musí se zkrátka najít způsob, jak své podnikání financovat, než bude zase lépe.

americké dolary

A jak shánějí soukromníci nevydělané, ale potřebné peníze? Pochopitelně tak, že si je půjčují. Osloví některého z poskytovatelů půjček, nejlépe toho, kdo nabízí nějaký výhodný finanční produkt, a doufají, že zde dočasnou finanční pomoc dostanou. A mají štěstí, když se jim podaří uspět.

Jenže úspěch není u půjček žádnou samozřejmostí. Ti, kdo si málo vydělávají a mají navrch ještě záznamy v registrech dlužníků, často hledají a hledají, ale stále se jim nedaří najít nějakou finanční instituci, která by je neodmítla, ale vyhověla jim.

US dolary

A kde se nakonec se žádostí o půjčku uspěje? Mnohdy jedině u nebankovní společnosti. Protože u té se poskytuje americká hypotéka bez dokládání příjmů i takovým žadatelům, kteří mají hodně daleko k dokonalosti.

Samozřejmě se to ani tady neobejde bez prokazování schopnosti splácet, ale děje se tak jiným způsobem, takovým, který vyhovuje i soukromníkům v kritické situaci. Nebankovní hypotéka se totiž získává díky tomu, že se člověk zaručí za její splácení zástavou nemovitosti. A to se zvládá daleko snáze, než když má člověk doložit vysoké příjmy a čisté registry dlužníků, které ale ve skutečnosti nemá.