Výrobky · 15. 12. 2020

Nechcete letět do Portugalska?


Létání je úžasný zážitek. Tedy s výjimkou tÄ›ch, pro které už se stal tento způsob dopravy rutinní záležitostí a nemá je na tom tedy už co udivovat, a s výjimkou tÄ›ch, kdo se této dopravy z neopodstatnÄ›ných důvodů bojí a nevlezli by do letadla takzvanÄ› ani za zlaté tele. Ten pocit, když se ÄlovÄ›k odlepí od zemÄ› a ztratí pevnou půdu pod nohama, ten božský pocit ve chvílích, kdy se ÄlovÄ›k dívá na svoji mateÅ™skou planetu z ptaÄí perspektivy! To stojí za to, aby si ÄlovÄ›k koupil letenku a vyrazil vstříc nebesům a posléze dálavám.

evropská letadla

Ten, kdo se chce pořádně proletět a přitom stále ještě z nějakého důvodu raději netouží opustit Evropu, si tak může koupit dejme tomu letenku do Portugalska. Jak všichni ze zeměpisu víme, je to dost daleká západní výspa Evropy, a let tam si tudíž lze dosyta vychutnat navzdory tomu, že se jedná o dopravu velice rychlou, díky níž lze dorazit do cíle daleko rychleji než jakýmkoliv jiným typem dopravního prostředku.

A ten, kdo touží po Portugalsku, si pak letenku do této zemÄ› poÅ™izuje proto, aby tam byl co nejdříve a nemarnil Äas cestou, která pro nÄ›j zajímavá není.

izraelské letadlo

Sehnat si letenku není žádný problém. U nás se i do tamního hlavního mÄ›sta Lisabon letenky prodávají naprosto běžnÄ› a koupit si je lze u nejednoho prodejce. OvÅ¡em, jak už tomu tak nejednou bývá, nejeden z nás se potýká s tím, že jsou podobné letenky nad jeho finanÄní možnosti. Ne každý z nás je prostÄ› movitý a pro leckoho je i tÄ›ch nÄ›kolik tisícovek korun moc. A mohlo by se tedy zdát, že ten, kdo má hluboko do kapsy, nikam nepoletí, ani kdyby chtÄ›l sebevíc.

Ale tohoto osudu se vlastně není třeba bát. Protože se kromě letenek drahých nabízejí i ty levnější. Ty, které se prodávají třeba na poslední chvíli, kdy už je zřejmé, že o ně za plnou cenu nebude projeven zájem, a jsou tudíž klidně i za pakatel. A když se tu rozhlédnete, možná i vy tu najdete to pravé. A poletíte třeba do Lisabonu.