Byznys · 11. 4. 2023

Jak dobře znáte Třeboň

Třeboň Penzion u Rudolfa patří k nejzajímavějším a nejkrásnějším městům v celé Evropě. Nevěříte? Pokud jste tam nikdy nebyli, anebo jste pouze navštívili zámek či přilehlé centrální náměstí T. G. Masaryka, měli byste se poohlédnout po dalších místech, která vás možná budou doslova fascinovat. Kam se tedy v Třeboni vypravit, nejlépe na kole?

Lázně Aurora – obrovský lázeňský komplex byl vybudován v roce 1975 a rozhodně stojí za to si jej důkladně prohlédnout, nebo si tu objednat masáže a další procedury. V areálu lázní se nachází nádherný rozsáhlý park, kde můžete rozjímat a meditovat.

jihočeský rybník

Cesta kolem Světa – lázně Aurora zasahují k severnímu břehu rybníka Svět. Doporučujeme projít se pěšky po trase naučné stezky Cesta kolem Světa. Určitě se tu nebudete nudit.

Bertiny lázně na břehu Zlaté stoky – moderní Bertiny lázně nejsou sice rozsáhlé, jako jejich konkurent, zato je tu pro vás k dispozici příjemný bazén s masážními tryskami. Lázně se nachází na břehu Zlaté stoky, kterou tu budoval tým rybníkáře Štěpánka Netolického v letech 1508 až 1518.

zámek v Třeboni

Rybník Rožmberk – největší český rybník vás uchvátí svou obrovskou rozlohou a mohutnou, dvanáct metrů vysokou hrází, na jejíž koruně je vysázeno několik desítek prastarých dubů, jejichž stáří dosahuje téměř pěti set let.

Jez Pilař – nenechte si ujít pohled na „jez smrti“. Pilař si vyžádal více než čtyřicet obětí, přitom je toto místo tak romantické a řeka Lužnice vás tu překvapí písečným dnem, což nebývá na našich řekách tak častým jevem.

Stezka podél rybníků – Třeboňsko je rybníkářská oblast a vřele vám doporučujeme usednout na kolo a projet trasu z Třeboně na Majdalenu, do Chlumu u Třeboně a následně po červené turistické značce podél rybníků Nové jezero, Nový Hospodář, Výtopa, Starý Hospodář a Podsedek až k osadě Stříbřec a rybníkům Vyšehrad a Nový Vdovec. Za slunečného počasí bude výlet jistě okouzlující.