Byznys · 19. 5. 2023

Jak domluvit se stěhovací firmou stěhování vašeho domu

Stěhování v Praze 3 Stěhování Mamut je výraz, který u mnohých z vás vzbuzuje přinejmenším smíšené pocity. Možná jej také máte za sebou a možná, že právě vaše zkušenosti přispěly k tomu, abyste byli příště moudřejší a více dbali na některé jevy, co jste posledně zanedbali.

Nenechávejte nic náhodě – je známo, že náhody neexistují, a že jde vždy o zákon „příčiny a následku“, tedy každý jev je tvůrčí počin a dopadne to tak, jak proběhne ona „tvorba“. Vztahuje se to i na stěhování a čím více jej máme pod kontrolou, tím lépe to dopadne. Jedna z prvních věcí, co musíte provést, je precizní organizace práce, tedy nejlépe formou osobní schůzky u vás doma. Vysvětlíte si se zástupcem firmy vše na místě, seznámíte jej s rozsahem stěhovaných věcí a zeptáte se na to, co je třeba.

příprava na stěhování

Komunikace je zásadní – se stěhováky si vše „vykomunikujte“. Zeptejte se na to, zda vám pronajmou, prodají nebo poskytnou v ceně služeb balicí materiál, ptejte se, jak rozmontovat nábytek, a zda vám třeba i s tímto nepomohou. Zjistěte i přibližnou cenu a také čas, potřebný pro přestěhování. Rozhodovat budou nejen vaše lokalita, výtah, schodiště a počet pater, ale i roční období, povětrnostní vlivy a také počet nasazených stěhováků. Se stěhovací firmou domlouvejte termín akce v předstihu nejlépe čtyř až šesti týdnů, aby byl dostatek času na balení věcí.

stěhování domu

Neobvyklé předměty – dejte stěhovací firmě včas, nejlépe na informativní schůzce, na vědomí, že máte doma velkou vzrostlou palmu, že se bude stěhovat tří set litrové akvárium, že bude zapotřebí přestěhovat křišťálový lustr a že bude součástí stěhování i starožitný nábytek, co možná neprojde futry dveří. Zaměřte pozornost na velké a těžké předměty, aby to ani vás, ani stěhovací firmu ve stěhovací den nezaskočilo. Předejdete tím zbytečné ztrátě času a také peněz a samozřejmě snížíte stres, což je u stěhování to nejdůležitější.