Výrobky · 23. 5. 2023

Proč hraje světlo důležitou roli?

Když si zařizujete dům nebo byt, měli byste myslet na plno věcí a zohlednit plno faktorů, které jsou při zařizování celkově velmi důležité. Někdy je třeba myslet na to, jak bude byt nebo dům vypadat celkově, protože je sice hezké nakoupit dekorace a podobně zvlášť, ale musíte samozřejmě přemýšlet nad tím, jak se vše bude hodit dohromady, jestli to bude dohromady hrát a jestli se to k sobě hodí. Poznáte to většinou například podle barvy nebo podle stylu. Většinou se k sobě barvy vždy hodí, pokud to má třeba stejnou kombinaci barev nebo alespoň podobnou.

zábradlí

Stylem už je to trochu složitější, moderní styl se ne vždy hodí k tomu venkovskému, například. Proto je třeba také přemýšlet nad tím, jestli se to opravdu hodí ke stylu, který jste využili ve svém interiéru už dříve. Někdy se to hodit totiž nemusí. Vše ale musíte vyzkoušet a pokud se to nebude hodit, tak to případně prodáte. Kromě ladění věcí dohromady záleží také na tom, jaké barvy používáte. Díky tomu totiž může váš interiér působit uzavřeně nebo naopak vzdušně a otevřeně, což všichni chtějí. Nikdo nechce, aby jeho interiér působil uzavřeně a stísněně. To je nežádoucí.

schodiště

Proto je třeba myslet na barvy, kde je lepší vždy vybrat světlejší barvy, které odráží mnohem více světla nebo vybírat materiály, které světlo propouští, tedy skleněné. Zkuste vyměnit klasické dřevěné zábradlí za skleněné zábradlí Kmkdesign, uvidíte, že se interiér najednou otevře a vše to hezky prokoukne. A to je váš cíl, no ne? Můžete proto vybírat také i další skleněné prvky, například skleněné dveře jsou vhodným kandidátem. Můžete si vybrat ale dveře, které jsou převážně dřevěné, jen mají skleněné průřezy, pokud nechcete přímo kupovat celé skleněné dveře kvůli soukromí. Dají se ale vybrat dveře s matným sklem, na to nezapomínejte. Vše je možné, ale záleží jen na tom, jakou máte fantazii a jak umíte kombinovat různé věci a materiály.