Výrobky · 23. 2. 2023

3 tipy, jak se ochladit v horkém létě


Možná nesnášíte letní příchody z práce domů. Zatímco v zaměstnání vládne příjemná teplota díky klimazizaci Brno Sunus, doma to může být mnohem horší. Přesto si ale lze s vysokými teplotami a nepříjemným vedrem poradit.

Postarejte se o okna

Tento tip v sobě zahrnuje hned několik rad, díky kterým můžete teploty ve svém bytě snížit i pokud nemáte a neplánujete pořízení klimatizace. Samozřejmostí je větrání provozovat pouze v noci, kdy je teplota mnohem nižší a můžete takto do své domácnosti přinést chladný vzduch. Přes den je okna dobré zatahovat, vynechte, avšak těžké závěsy a sáhněte spíše po roletách. Rolety zabrání proniká horkých slunečních paprsků a uvidíte, že se teplota alespoň trochu sníží.

Potící se muž

Dbejte na stravu a pitný režim

V letních měsících se vám se sporákem nejspíš moc pracovat nechce. A ono se není vůbec čemu divit. Sporák vyzařuje stejně jako varná deska do okolí velké množství tepla a váš žaludek si na české klasice ve vysokých teplot nejspíš také moc nepochutná. Vsaďte tedy na lehká jídla a saláty a nezapomeňte na dodržování pitného režimu. Ledovou tříšť ale raději vynechte, pokud si nechcete do všeho vedra přivodit ještě bolest hlavy.

Východ slunce

Technické vychytávky

Pokud klimatizace není nic pro vás, zkuste ještě zvážit toto rozhodnutí. Jestliže se s ní totiž naučíte správně pracovat a věnujete jí pravidelnou péči, žádné nebezpečí vám nehrozí. Jestli ale opravdu víte, že tohle ne, máte ještě několik možností. Příbuznou klimatizace je její zmenšenina v podobě klimatizace mobilní, jež není finančně tolik náročná, ale svou službu vám také udělá. Můžete také využít více či méně výkonných větráků, které vám s ochlazováním vzduchu v místnosti dokážou také pomoci.

Letních veder není proč se bát. Díky několika tipům můžete vliv parných teplot alespoň trochu eliminovat. A určité teplo prostě k létu už tak nějak patří.