Byznys · 19. 3. 2023

Rekultivujeme zahradu a upravujeme svažitý terén

Také vlastníte rekreační chatu nebo rodinný dům a máte zahradu zanedbanou, anebo se o ni sice staráte, ale nevyhovuje vám její celková koncepce? Problematické to bývá zejména ve svahu, přitom existuje řada možností, jak jej upravit tak, abyste z této situace naopak vytěžili a nabídli sobě, rodině a dalším lidem zajímavé, atraktivní prostředí pro rekreaci.

ruční výkopové práce

Kupříkladu je možné hrbolatý a strmý svah upravit do podoby kaskády, několika pater zarovnaných do horizontální polohy, na nichž se bude odehrávat část dění vašeho dne. Takže třeba v horním patře u chaty budete mít k dispozici zapuštěný bazén nebo vířivku, pod vámi budou vzrostlé túje a borovice a pod nimi travnatá plocha pro badminton. V zadním traktu nad chatou pak může být pás užitkové zahrady pro pěstování ovoce a zeleniny.

Čím začít

V první řadě byste měli mít alespoň přibližnou představu o vašem projektu a měli byste mít rozmyšlen vzhled jednotlivých teras. Pak bude následovat vyměřování a kolíkování terénu pro jeho úpravu. Nakonec bude nutné oslovit profesionály, kteří zajišťují ruční výkopové práce https://servisvirivychvan.cz/sluzby/vykopove-prace/, aby se zaměřili na samotnou realizaci vašeho plánu.

pracovní činnost na zahradě

Terén bude zapotřebí srovnávat do roviny, což je velmi náročný proces zejména po fyzické stránce. Bude nutné jej zároveň zabezpečovat soustavou pažení a na závěr zpevňovat betonovými valy či skružemi, aby tu nedocházelo k sesuvům půdy a podobným jevům.

Ruční výkopové práce lze spojit i s výstavbou oplocení podél parcely, anebo se stavbou pergoly, altánu, garážového dřevěného přístřešku a dalších objektů, jako jsou sklady dřeva a nářadí, zahradní terasy s posezením, prostory pro umístění květináčů s okrasnými dřevinami, chodníčky, jezírka, fontány atd. Na provádění výkopových činností pak mohou navázat další činnosti, například výsadba okrasného trávníku, živého plotu, pnoucích rostlin a podobné zahradnické práce.