Elektro · 8. 12. 2018

LED reflektory jako pracovní osvětlení


Česká republika je proslulá svým kutilstvím. Právě v naší zemi se dokáže prosadit nejvíce majitelů šikovných rukou, Češi jsou tím ve světě pověstní, máme po předcích v genech uloženy informace, že lze svépomocí dokázat leccos, a že si můžeme poradit i ve svízelné situaci. Je to do jisté míry způsobeno i tím, že jsme nikdy (až na drobné výjimky ve středověku) nebyli žádnou velmocí s rozsáhlými územními celky.

reflektroy

Montážní jámy

Mnozí z nás si sami zvládnou http://www.studuj-ictm.cz/blog/zarucene-tipy-jak-zvladnout-maturitu-bez-obavporadit s technickými vymoženostmi v domácnosti, opravit kapající kohoutek, závadu na elektroinstalaci, a týká se to i drobných zásahů u automobilů. Kupříkladu vymÄ›nit motorový olej vÄetnÄ› olejového filtru není nic složitého. StaÄí k tomu montážní jáma nebo ocelová rampa a kvalitní osvÄ›tlení, nejlépe v podobÄ› halogenového reflektoru. Halogenovou žárovku lze vÅ¡ak nahradit LED halogenem, který vykazuje mnohem nižší spotÅ™ebu energie a zároveň stabilní, vysoký svÄ›telný tok.

Práce v interiéru

Kutilové se mohou realizovat i ve stavebnictví. Zvládneme svépomocí vymalovat, profesionálně položit koberec, plovoucí podlahu a dlažbu, poradíme si se sádrokartonem a pórobetonovými tvárnicemi atd. A co k tomu budeme potřebovat? Kromě dobré nálady a chuti do práce i dostatek umělého světla, ideálně v neutrální bílé barvě. Může to být třeba hliníkový reflektor s úhlem vyzařování 120 stupňů, světelným tokem až 5000 lumen, jako dokonalá náhrada za 400 W žárovku.

žárivé světlo

Osvětlení zahrady a venkovních prostor

Reflektory nachází uplatnÄ›ní i na zahradách, terasách, balkonech, prostorách v blízkosti bazénů, osvÄ›tlování příchozích cest a fasád domů. Mohou tvoÅ™it zajímavou kulisu a zároveň být praktickým vodítkem pÅ™i pohybu v exteriéru. Výrobky na trhu tyto vlastnosti plní, jsou osazovány dostateÄným krytím IP vůÄi povÄ›trnostním vlivům a jejich znaÄnou pÅ™edností je nižší spotÅ™eba energie ve srovnání s klasickými halogeny a velmi dlouhá životnost, pÅ™esahující 10 let.