Sleva

Prodyšné kamaše Tri-Zone Boots EQULIBRIUM

1780  1480 

Zrušit výběr
EAN: Katalogové číslo: Equlibrium Kategorie:

Popis

Kamaše do všech koňských disciplín. Speciálně prodyšné kamaše vyrobené z měkkého, nárazu odolného materiálu EVA. Uvnitř kamaší jsou ochranné panely z TPU, které jsou strategicky umístěny na ochranu nejzranitelnějších oblastí koňské nohy.

Kamaše mají tyto specifika:

Testování ochrany – koňská noha je velmi zranitelná. Má minimální tkáňové pokrytí. Dokonce i malé klepnutí může způsobit kulhání.

Kamaše byly testovány na otřesy v různých délkách a úrovních kamaší. Na koních v mírné zátěži, tak v plné rychlosti i při nárazu na překážku nebo nárazu sami do sebe. Testy dokazují, že kamaše ochrání proti pronikání úderů na nejzranitelnější oblasti nohou, stejně jako výrazně snižují otřesy.

Hmotnost – Matka příroda nadělila nohy koním k tomu aby byly rychle se pohybující. Což je hlavní důvod, proč přídávání váhy koňským nohám může způsobit, že se unaví rychleji, což vede ke ztrátě výkonu. Kamaše váží pouze 160 až 170 g v suchém stavu a absorbují velmi málo vody. I když se namočí stále budou lehké. Dokonce plavou na vodě, tak jsou lehké.

Flexibilní – Klouby v koňské noze hrají klíčovou roli v prevenci zranění tím, že absorbují otřesový dopad při skákání a cvalu. Je důležité, aby kamaše nebyly v rozporu s přirozenou funkcí kloubů. Kamaše jsou velmi flexibilní jak horizontálně, tak i vertikálně (až 130 stupňů ohybu), aby byly schopny pojmout plný rozsah pohybu kloubu.

Prodyšné – Přehřátí koňské šlachy může vést k dlouhodobému poškození tkáně. Je velmi důležité, aby kůň nosící kamaše nepřišel o přirozený proces ochlazení a odpařování potu z nohou. Každá vrstva Tri-Zone kamaší je perforovaná větracími otvory, umožňující teplo ve formě potu odpařit ven. Testy ukazují, že kamaše ochlazují nohu rychlostí 2,9° C za minutu.

Další informace

Velikost

M, L

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Prodyšné kamaše Tri-Zone Boots EQULIBRIUM”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *